Jak zrobić poprawny makijaż – poradnik krok po kroku

Zacznij od dbałości o skórę

Aby uzyskać idealne efekty makijażu, należy zacząć od pielęgnacji skóry. Koniecznie używaj nawilżającego kremu do twarzy przed rozpoczęciem aplikacji makijażu. Ponadto, regularne oczyszczanie i eksfoliacja pomogą w usunięciu martwego naskórka z twarzy, co sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać zdrowiej i promiennie.

Wybierz właściwy kolor podkładu

Wybór właściwego koloru podkładu jest kluczowy. Zawsze wybieraj odcień, który najlepiej odpowiada Twojej karnacji. Aby upewnić się, że wybrałaś właściwy kolor, nałóż trochę produktu na strefę między policzkiem a żuchwą i sprawdź, czy pasuje do Twojego naturalnego odcienia skóry.

Zastosuj korektor w miejscach potrzebujących poprawy

Korektor to podstawowy kosmetyk poprawiający naszą urodę w zaledwie kilka chwil. Zawsze nałóż go po podkładzie, aby ukryć wszelkie niedoskonałości. Nałóż korektor pod oczy, w okolice nosa oraz na zmiany skórne, jak trądzik czy przebarwienia.

Stwórz idealny kontur twarzy

Konturowanie twarzy to sztuka uwypuklenia i zatarcia pewnych partii twarzy. Aby stworzyć idealny kontur twarzy, należy użyć trzech odcieni kosmetyków – jasnego, średniego i ciemnego. Nałóż kosmetyk o środkowym odcieniu na całą twarz, ciemniejszy na okolice skroni i żuchwy, a jaśniejszy na kości policzkowe.

Podkreśl oczy

Oczy są kluczowe dla każdego makijażu. Aby podkreślić oczy, użyj cienia do powiek, eyelineru i tuszu do rzęs. Wybierając cień do powiek, zawsze zastanów się nad kolorem, który najlepiej pasuje do Twojego koloru oczu. Następnie nałóż kreskę eyelinerem na górnej powiece i wykończ makijaż tuszem do rzęs, aby dodać objętości.

Wybierz odpowiedni kolor szminki

Ostatnim krokiem jest wybór koloru szminki. Upewnij się, że kolor pasuje do Twojego makijażu i stroju. Jeśli wykonujesz mocny makijaż oczu, lepiej wybierz delikatniejszy kolor szminki. Natomiast, gdy Twoje oczy są delikatnie podkreślone, możesz śmiało sięgnąć po intensywny kolor szminki.

  Title: Jak zrobić profesjonalny makijaż twarzy - Krok po kroku

Podsumowanie

Wykonanie poprawnego makijażu to proces, który wymaga czasu i cierpliwości. Dlatego zawsze zacznij od dbałości o skórę i wybierz kosmetyki, które najlepiej pasują do Twojej karnacji. Pamiętaj, że nie ma reguł oraz każdy typ urody potrzebuje innej pielęgnacji i makijażu. Korzystaj z naszych rad jednocześnie dostosowując je do swoich potrzeb.

Możesz również polubić…