Jak zrobić pojemnik na pędzle do makijażu

Wprowadzenie

Częścią nieodłączną każdej rutyny makijażu są pędzle do makijażu. Dzięki nim możemy precyzyjnie aplikować kosmetyki i uzyskać pożądane efekty. Jednak przy większej ilości pędzli, trudno czasem utrzymać porządek i przechowywać je w odpowiednim miejscu. Dlatego warto stworzyć własny pojemnik na pędzle do makijażu, który będzie zarówno praktyczny, jak i estetyczny. W tym artykule pokażę Ci, jak zrobić taki pojemnik, który będziesz mógł dostosować do swoich indywidualnych potrzeb.

Co będziesz potrzebować?

Przed przystąpieniem do tworzenia pojemnika na pędzle do makijażu, upewnij się, że posiadasz poniższe materiały:

  • Puste słoiki lub pojemniki o odpowiedniej wielkości
  • Klej do drewna lub silikonowy klej
  • Tkanina dekoracyjna
  • Akcesoria do ozdabiania (np. wstążki, gumki, koraliki)
  • Bawełniane kulki lub gąbki
  • Ostrze nożyczek do tkanin
  • Materiały do ozdabiania pojemnika (opcjonalnie)

Krok 1: Przygotowanie pojemnika

Pierwszym krokiem jest przygotowanie pojemnika na pędzle do makijażu. Możesz wykorzystać puste słoiki po konserwach lub inne pojemniki o odpowiedniej wielkości. Pamiętaj, aby dokładnie je wyczyścić i osuszyć przed rozpoczęciem pracy.

Krok 2: Przygotowanie tkaniny dekoracyjnej

Następnie przejdź do przygotowania tkaniny dekoracyjnej, która posłuży jako wykończenie pojemnika. Wybierz tkaninę, która pasuje do Twojego gustu i stylu. Możesz wykorzystać wzorzystą tkaninę, jednolity kolor lub połączenie różnych materiałów. Wymiary tkaniny powinny być dostosowane do wielkości pojemnika.

Krok 2.1: Wycinanie tkaniny

Za pomocą ostrego nożyczek do tkanin, precyzyjnie wyciąć prostokąt tkaniny o odpowiednich wymiarach. Upewnij się, że jest on wystarczająco szeroki, aby otoczyć całą górną część pojemnika i wystarczająco długi, aby można było go zwinąć na dół. Przed wycięciem tkaniny, możesz użyć kredy lub ołówka, aby zaznaczyć wymagane wymiary.

  Jak zrobić prosty makijaż dzienny? - Poradnik dla początkujących

Krok 2.2: Wykończenie brzegów tkaniny

Aby brzegi tkaniny były estetyczne i nie rozmazywały się, warto je odpowiednio dociąć lub wykończyć. Jeśli nie masz specjalnych materiałów do kończenia brzegów, możesz zastosować prosty trik – delikatnie je podwinąć i przyszyć na maszynie lub ręcznie. To sprawi, że tkanina będzie wyglądać schludnie i nie rozpadnie się podczas użytkowania.

Krok 3: Ozdabianie pojemnika

Teraz czas na dodanie osobistego akcentu do Twojego pojemnika na pędzle do makijażu. Możesz w tym celu wykorzystać różne akcesoria, takie jak wstążki, gumki, koraliki czy perełki. Możesz na przykład przewiązać wstążką dolny brzeg tkaniny, co doda mu elegancji i ułatwi zamykanie pojemnika.

Krok 4: Sklejanie tkaniny z pojemnikiem

W trakcie tego kroku będziesz sklejać tkaninę z pojemnikiem, tworząc wyściełanie dla pędzli do makijażu. Możesz użyć kleju do drewna lub silikonowego kleju, który dobrze trzyma i jest trwały. Nanieś cienką warstwę kleju na zewnętrzną powierzchnię pojemnika, a następnie równo przyłóż tkaninę i przytrzymaj przez kilka minut, aby klej dobrze przyległ.

Krok 4.1: Zamykanie pojemnika

Jeśli zdecydujesz się na przewiązanie dolnego brzegu tkaniny wstążką, pamiętaj, aby zostawić wystarczającą ilość luzu, aby można było swobodnie otwierać i zamykać pojemnik. Dokładnie przylep tkaninę do pojemnika i pozwól klejowi wyschnąć przez kilka godzin lub zgodnie z zaleceniami na opakowaniu kleju.

Krok 5: Dodanie wypełnienia

Ostatnim krokiem jest dodanie wypełnienia do pojemnika. Możesz wykorzystać bawełniane kulki lub gąbki, które zapewnią stabilne wsparcie dla pędzli do makijażu. Umieść je na dnie pojemnika tak, aby pędzle były trzymane w pozycji pionowej i nie obijały się o siebie.

Podsumowanie

Gratulacje! Teraz wiesz, jak zrobić pojemnik na pędzle do makijażu. Dzięki temu prostemu projektowi będziesz mieć swój własny, praktyczny i estetyczny pojemnik, który pozwoli Ci utrzymać porządek w swojej kolekcji pędzli. Pamiętaj, że możesz dostosować ten projekt do swoich indywidualnych preferencji, używając różnych tkanin, kolorów i ozdób. Teraz możesz cieszyć się uporządkowanymi pędzlami i łatwym dostępem do nich podczas codziennego makijażu!

  Jak zrobić szybki makijaż do pracy

Możesz również polubić…