Jak zrobić profesjonalny makijaż krok po kroku

Wprowadzenie

Profesjonalny makijaż to umiejętność, którą możesz opanować. I chociaż mogłoby się wydawać, że to wymaga wielu godzin praktykowania przed lustrem, w rzeczywistości istnieją proste kroki, których można się nauczyć, aby uzyskać profesjonalny wygląd. W tym artykule dowiesz się, jak krok po kroku zrobić profesjonalny makijaż.

Krok 1: Przygotowanie skóry

Przed rozpoczęciem makijażu należy przygotować skórę. Oczyść skórę odpowiednim żelem lub mleczkiem do twarzy. Następnie nałóż krem nawilżający, który odpowiada twojemu typowi skóry. Pamiętaj, że dobrze nawilżona skóra utrzymuje makijaż na dłużej i wygląda zdrowiej.

Krok 2: Korekcja skóry

Jeżeli masz jakieś niedoskonałości skóry, takie jak trądzik, zaczerwienienia, przebarwienia, potrzebujesz korekcji. Zacznij od korektora pod oczy. Nałóż go małymi kropelkami pod oczy i rozprowadź delikatnie opuszkami palców. Następnie nałóż podkład, który odpowiada twojemu typowi skóry. Rozprowadź go dokładnie i równomiernie, najlepiej pędzlem lub gąbką.

Krok 3: Konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy to sztuka, która pozwala stworzyć idealne proporcje twarzy. Zacznij od brwi. Wykorzystując specjalny produkt do brwi, wypełnij je i uwydatnij włoski. Następnie nałóż bronzera na kości policzkowe, łuk kupidyna (nad górną wargą) i skronie. Nałóż róż na policzki, aż do uzyskania naturalnego koloru.

Krok 4: Makijaż oczu

Makijaż oczu to centralny punkt każdego makijażu. Zacznij od nakładania cieni. Nałóż pierwszy kolor na ruchomą część powieki, kolejny kolor na zewnętrznej części powieki i trzeci kolor wzdłuż dolnej linii rzęs. Następnie zastosuj eyeliner, który uwydatni kształt twojego oka. Aby otworzyć oko, zastosuj białą kredkę wzdłuż linii wodnej. Nałóż tusz do rzęs, który doda twoim oczom dodatkowej objętości i długości.

  Jak zrobić sobie makijaż – Poradnik od początku do końca

Krok 5: Nasyćenie koloru ust

Twoje usta powinny być uwypuklone i kolorowe. Zacznij od konturówki. Dzięki niej utworzysz idealny kształt i podkreślisz ust. Następnie nałóż szminkę, która pasuje do twojego koloru skóry i jest odpowiedniej jakości. Aby ustom dodać objętości, nałóż błyszczyk.

Podsumowanie

Takie są podstawy w kwestii jak zrobić profesjonalny makijaż krok po kroku. Wymaga to trochę czasu i praktyki, ale z czasem nauczysz się ich opanować. Nie zapomnij, że makijaż to sztuka, nie nauka, a najlepszym sposobem na doskonalenie swojego umiejętności jest praktyka i eksperymentowanie z różnymi produktami kosmetycznymi.

Możesz również polubić…