Jak zrobić perfekcyjny makijaż krok po kroku

Jak zacząć?

Dobry makijaż zaczyna się od odpowiedniego przygotowania skóry. Przed rozpoczęciem makijażu należy dokładnie oczyścić twarz, nałożyć krem do twarzy oraz delikatnie nanieść podkład lub krem BB.

Jakie narzędzia będą potrzebne?

Przygotowanie dobrego makijażu wymaga kilku podstawowych narzędzi takich jak pędzle, gąbeczki, ciemniejszy bronzer, jaśniejszy rozświetlacz i róż do policzków. Ważne, aby wybierać wysokiej jakości narzędzia, które pozwolą na precyzyjne wykonanie makijażu.

Jak krok po kroku stworzyć idealny makijaż?

Krok 1: Nałóż podkład

Po przygotowaniu skóry, należy nałożyć podkład odpowiadający odcieniowi naszej skóry. Można zrobić to kciukiem lub pędzlem, zależnie od indywidualnych preferencji. Pamiętaj, aby delikatnie rozprowadzić podkład na twarzy, unikając efektu maski.

Krok 2: Nałóż korektor

Jeśli na twarzy występują niedoskonałości, warto zastosować korektor. Można nim ukryć cienie pod oczami, zaczerwienienia czy też niedoskonałości skóry.

Krok 3: Nałóż puder

Kolejnym krokiem jest nałożenie pudru, który sprawi, że makijaż utrzyma się na twarzy przez długi czas. Puder nakładaj delikatnie, unikając efektu „ciasta”.

Krok 4: Oczy

Teraz czas na oczy. Zacznij od nałożenia cienia w kolorze jasnego beżu na całą powiekę. Następnie, użyj ciemniejszego koloru, który nałóż na zewnętrzną część powieki. Oczy możesz podkreślić eyelinerem lub kredką, a rzęsy pomaluj tuszem.

Krok 5: Policzkowe

Czas na policzki. Pędzlem lub gąbką nałóż róż na kości policzkowe w kierunku skroni. Następnie możesz użyć rozświetlacza, aby podkreślić kości policzkowe.

  Jak zrobić perfekcyjny makijaż dzienny

Krok 6: Usta

Na końcu przyszedł czas na usta. Początek możesz zacząć od konturowania ust konturówką. Następnie nałóż pomadkę w wybranym kolorze. Pamiętaj, aby wybierać kolory, które pasują do Twojego typu urody.

Podsumowanie

Jak widać, stworzenie idealnego makijażu to zadanie wymagające kilku kroków. Jednak dzięki odpowiedniej technice i dobrym narzędziom, każda kobieta może stworzyć piękny i trwały makijaż. Warto poświęcić czas na ćwiczenie i poeksperymentować z kolorami, aby znaleźć idealny styl dla siebie.

Możesz również polubić…