Jak zrobić perfekcyjny makijaż – poradnik

Jak zrobić perfekcyjny makijaż – poradnik dla początkujących

Jeśli jesteś początkującą w dziedzinie makijażu, z pewnością zastanawiasz się jak wykonać idealny makijaż, który będzie prezentował się pięknie i naturalnie. W tym poradniku przedstawimy Ci kilka prostych kroków, które pomogą Ci stworzyć perfekcyjny makijaż.

Krok 1: Przygotuj swoją skórę

Pierwszym krokiem do wykonania perfekcyjnego makijażu jest przygotowanie swojej skóry. Upewnij się, że twoja skóra jest czysta i odpowiednio nawilżona. Aby to osiągnąć, należy umyć twarz i zastosować krem nawilżający.

Krok 2: Nałóż podkład

Drugim krokiem jest nałożenie podkładu. Wybierz podkład, który jest odpowiedni dla twojego typu skóry i odcienia. Następnie, za pomocą gąbeczki lub pędzla, nałóż podkład równomiernie na twarz i szyję. Pamiętaj o dokładnym rozblendowaniu podkładu na granicy szyi, aby uniknąć efektu maski.

Krok 3: Nałóż korektor

Po nałożeniu podkładu, czas na ukrycie niedoskonałości. Za pomocą korektora, zamaskuj przebarwienia, cienie pod oczami lub trądzik. Pamiętaj, że korektor należy nałożyć przed nałożeniem pudru, aby uniknąć powstawania grudek.

Krok 4: Nałóż puder

Po nałożeniu korektora, nałóż puder, aby utrwalić makijaż i zmniejszyć błyszczenie skóry. Wybierz puder, który jest lekki i matujący. Za pomocą pędzla, nałóż puder równomiernie na twarz i szyję, przykładając szczególną uwagę do strefy T (czoło, nos i broda).

Krok 5: Podkreśl oczy

Jednym z najważniejszych elementów makijażu są oczy. Aby stworzyć idealny makijaż oczu, należy użyć kilku produktów: cieni do powiek, kredki do oczu, tuszu i ewentualnie sztucznych rzęs.

  Jak zrobić sobie makijaż oczu - Poradnik krok po kroku

Zacznij od nałożenia cienia na dolną powiekę i załamanie powieki. Następnie nałóż ciemniejszy cień na zewnętrzną krawędź powieki, a jaśniejszy na wewnętrzną krawędź. Podkreśl oczy, używając kredki do oczu na dolnej powiece i nad linią rzęs na górnej powiece. Na koniec nałóż tusz na rzęsy, aby je podkręcić i wydłużyć.

Krok 6: Nałóż róż na policzki

Aby nadać swojej twarzy zdrowy i świeży wygląd, warto nałożyć róż na policzki. Wybierz róż w kolorze, który najlepiej pasuje do twojego odcienia skóry. Dzięki różowi, uzyskasz naturalny odcień policzków, który doda Ci blasku i świeżości.

Krok 7: Nałóż szminkę na usta

Ostatnim krokiem jest nałożenie szminki na usta. Wybierz kolor szminki, który najlepiej pasuje do twojego koloru skóry i makijażu oczu. Nałóż delikatnie, aby uzyskać delikatny i naturalny wygląd.

Podsumowanie

Wykonanie perfekcyjnego makijażu nie jest łatwym zadaniem, ale z pewnością możliwym do osiągnięcia. W tym poradniku przedstawiliśmy Ci kilka prostych kroków, które pomogą Ci stworzyć idealny makijaż. Pamiętaj, że kluczem do uzyskania dobrego efektu jest praktyka i cierpliwość.

Możesz również polubić…