Jak zrobić skośne oczy makijaż

Wprowadzenie

Witajcie! Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami jak zrobić skośne oczy makijaż. Skośne oczy są piękne i tajemnicze, więc warto nauczyć się, jak podkreślić ich urodę odpowiednim makijażem. W tym artykule przedstawię Wam kilka kroków, które można wykonać, aby osiągnąć ten wygląd. Będzie to proste i łatwe do zrobienia, więc możesz spróbować tego samodzielnie w domu!

Krok 1: Podkład i korektor

Pierwszym krokiem jest przygotowanie skóry pod makijaż. Nałóż podkład i korektor, aby wyrównać koloryt skóry i ukryć niedoskonałości. Pamiętaj, aby wybrać odpowiedni kolor podkładu, który idealnie pasuje do Twojego odcienia skóry. Również użyj korektora, aby zamaskować podkrążone oczy i wszelkie inne niedoskonałości, które mogą Ci przeszkadzać.

Krok 2: Cieniowanie

Następnym krokiem jest odpowiednie cieniowanie powiek. Wybierz cień do powiek w odcieniach, które pasują do Twojego koloru oczu. Nałóż ciemniejszy odcień na zewnętrzne skośne krawędzie oka i stopniowo rozświetlaj kolor na wewnętrznych krawędziach. Możesz użyć różnych odcieni tego samego koloru, aby uzyskać stopniowy efekt. Delikatnie zblenduj cienie, aby uzyskać naturalny wygląd.

Krok 3: Eyeliner

Przejdź teraz do eyelineru. Wybierz eyeliner w żelu lub w płynie, aby uzyskać precyzyjną linię. Zaczynając od wewnętrznej krawędzi powieki, narysuj cienką linię wzdłuż górnej linii rzęs. Stopniowo pogrubiaj linię, gdy będziesz przesuwać się na zewnętrzną krawędź powieki. Na zakończenie możesz wykonać małe skierowane do góry kreski, aby podkreślić skośne oczy.

Krok 4: Sztuczne rzęsy

Aby podkreślić skośne oczy, możesz użyć również sztucznych rzęs. Wybierz wariant rzęs, który jest odpowiedni do Twojego oczu i preferowanego efektu. Najlepiej naładuj je tak, aby były bardziej gęste na zewnętrznej krawędzi oka, aby dodać dodatkową dawkę dramatyczności. Zastosuj je odpowiednio do linii rzęs i delikatnie dociskaj, aby dobrze się przykleiły.

  Jak zrobić rozświetlający makijaż: Poradnik krok po kroku

Krok 5: Maskara i brwi

Ostatnim krokiem jest zastosowanie maskary i podkreślenie brwi. Nałóż maskarę na górne i dolne rzęsy, aby je jeszcze bardziej wydłużyć i pogrubiać. Możesz również przeczesać brwi i wypełnić luki w brwiach odpowiednią kredką lub cieniem do brwi. Pamiętaj, aby brwi dobrze wyczesać i nadać im odpowiedni kształt, aby pasowały do reszty Twojego makijażu.

Podsumowanie

Podkreślanie skośnych oczu może być łatwe i przyjemne, jeśli będziesz znać odpowiednie techniki. W tym artykule przedstawiłam Ci prosty plan, jak zrobić skośne oczy makijaż. Pamiętaj, że kluczem do udanego makijażu jest praktyka i eksperymentowanie z różnymi technikami. Nie bój się zagrać kolorami i kształtami, aby znaleźć idealny wygląd dla Ciebie. Teraz, gdy znasz te kroki, możesz bawić się swoim makijażem i eksperymentować w domu!

Możesz również polubić…