Jak zrobić prosty makijaż na Halloween – Poradnik krok po kroku

Wstęp: Halloween i makijaż

Jak co roku w październiku zbliża się noc Halloween, czyli hucpa, która wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, ale zdobyła już popularność na całym świecie. W tym dniu ludzie przebierają się za straszne postacie, aby zaszaleć i bawić się, pozostając anonimowi pod maskami. Makijaż jest nieodzownym elementem takiego przebrania, ponieważ to właśnie dzięki niemu możemy przeobrazić się w postać naszych koszmarów. Jednak dla większości z nas, zrobienie odpowiedniego makijażu jest zadaniem trudnym i skomplikowanym. W tym poradniku przedstawimy Wam prosty sposób na wykonanie makijażu na Halloween.

Krok 1: Przygotowanie

Przed rozpoczęciem pracy ważne jest, aby przygotować odpowiednio skórę. Przede wszystkim należy ją dokładnie oczyścić i nawilżyć. W tym celu skorzystajcie z delikatnego mydła i kremu nawilżającego. Następnie nałóżcie bazę pod makijaż, najlepiej matującą, która utrzyma makijaż na dłużej. Ważne jest, aby również zadbać o odpowiednie oświetlenie, ponieważ to właśnie ono pozwoli Wam dokładnie zobaczyć pracę. W razie potrzeby, użyjcie światła dziennego lub dobrego oświetlenia punktowego.

Krok 2: Bazowy makijaż

Po przygotowaniu skóry, czas na wykonanie bazowego makijażu. Na Halloween warto wybrać podkład w kolorze jaśniejszym niż naturalny odcień skóry. Nakładaj go stopniowo, aż uzyskasz pożądany efekt. Pamiętaj, aby dokładnie rozetrzeć podkład, unikając smug i nierówności. Następnie nałóżcie korektor, który ukryje wszelkie niedoskonałości – cienie pod oczami, zaczerwienienia i pryszcze. Na koniec, aby utrwalić bazowy makijaż, wstawcie puder sypki.

Krok 3: Szczegóły makijażu

Teraz czas na samego Halloween. Najważniejsze są oczy i usta. Aby uzyskać efekt przerażających oczu, zastosujcie eyeliner i cień w intensywnym kolorze, najlepiej czerni. Narysujcie kreskę na powiece, dobijając ją do zewnętrznego kącika oka. Nie musi być idealnie wyprostowana, ponieważ nie jest to celowym elementem makijażu na Halloween. Na całą powiekę nałóżcie cień w wybranym kolorze, np. czerwonym, granatowym lub fioletowym. Aby uzyskać trwały efekt, najlepiej nałożyć błyszczyk w sprayu, który utrwali cienie i eyeliner.

  Jak zrobić profesjonalny makijaż krok po kroku

Drugim ważnym elementem są usta. Polecamy wybór czerwonego lub ciemnego szminka, która w kontraście z jasną skórą będzie prezentowała się idealnie. Malując usta, warto postawić na sposób nakładania, aby uzyskać efekt rozmytych krawędzi, dzięki któremu usta będą wyglądały na pełne i krwawe.

Podsumowanie

Jak widzicie, zrobienie prostego makijażu na Halloween wcale nie jest trudne. Wystarczy przygotować skórę, zadbać o odpowiednie oświetlenie i wykonać kilka prostych kroków. Ważne, aby pamiętać, że makijaż na Halloween ma być przerażający i inny niż na co dzień. Im bardziej odważne i kreatywne rozwiązania, tym lepiej. Pamiętajcie o dodaniu dodatków, takich jak sztuczne rany lub sztuczna krew, aby uzyskać jeszcze bardziej przerażający efekt.

Jeśli zatem chcecie być królem lub królową Halloween, zacznijcie od wykonania prostego makijażu, dniu, którego się nigdy nie zapomni!

Możesz również polubić…