Jak zrobić pełny makijaż krok po kroku

Często słyszymy o makijażu pełnym, ale nie każda z nas wie, jak go wykonać. W tym artykule postaramy się przedstawić krok po kroku, jak zrobić pełny makijaż bez wychodzenia z domu.

Krok 1: Przygotowanie skóry

Przygotowanie skóry do makijażu to kluczowy etap w uzyskaniu pięknego i trwałego wyglądu. Najpierw należy oczyścić twarz z resztek makijażu i zanieczyszczeń. Następnie użyj toniku, aby przywrócić naturalne pH skóry. Po odczekaniu kilku minut na wchłonięcie toniku, nałóż krem nawilżający i pozwól mu wchłonąć się w skórę.

Krok 2: Korekcja niedoskonałości

Po przygotowaniu skóry, czas na korekcję niedoskonałości. Zaczynamy od podkładu. Wybierz kolor, który pasuje do twojego odcienia skóry. Nanieś podkład na twarz, szyję i dekolt, a następnie delikatnie rozprowadź go palcami lub pędzlem. Jeśli potrzebujesz bardziej kryjącego efektu, użyj korektora, aby ukryć ewentualne niedoskonałości, takie jak cienie pod oczami, pryszcze czy zaczerwienienia.

Krok 3: Konturowanie twarzy

Aby nadać twarzy ładny kształt, możesz skorzystać z techniki konturowania. Użyj ciemniejszego odcienia podkładu lub bronzera, aby zacienić miejsca, gdzie chcesz uzyskać efekt zmniejszenia. Dla przykładu, nałóż ciemniejszy kolor pod kości policzkowe, pod dolną część brody i z boku nosa. Następnie użyj jaśniejszego koloru, aby rozświetlić miejsca, gdzie chcesz uzyskać efekt powiększenia – na kościach policzkowych, górnej części czoła lub końcówce nosa.

Krok 4: Pomalowanie oczu

Oczy są często w centrum uwagi, więc warto poświęcić im chwilę uwagi. Nałóż cień na powieki, wybierając kolor, który pasuje do twojego stylu i odcienia skóry. Następnie użyj eyeliner, aby podkreślić kontur oka. Możesz również nałożyć tusz do rzęs, aby uwydatnić spojrzenie i nadać mu intensywności.

  Jak zrobić perfekcyjny makijaż krok po kroku

Krok 5: Usta

Ostatnim krokiem jest nałożenie koloru na usta. Wybierz pomadkę lub błyszczyk, który pasuje do twojego odcienia skóry i stylu. Nałóż farbę na usta, a jeśli chcesz uzyskać efekt trwalszego makijażu, użyj konturówki do ust, aby zarysować kontur i wypełnić usta kolorem.

Podsumowanie

Wykonanie pełnego makijażu może wydawać się skomplikowane, ale z naszym krok po kroku przewodnikiem, z pewnością radzisz sobie z tym zadaniem. Pamiętaj, aby na początku przede wszystkim przygotować skórę i odpowiednio zrównoważyć odcienie – to podstawa trwałego i pięknego makijażu pełnego.

Możesz również polubić…