Jak zrobić sobie makijaż – Poradnik od początku do końca

Jak zrobić sobie makijaż krok po kroku

Czy zdarzyło Ci się kiedyś czuć się niepewnie, nie wiedząc jak zacząć swój pierwszy makijaż? Nie martw się, nie jesteś odosobniony w tym problemie. Dlatego przygotowaliśmy specjalny poradnik krok po kroku, który pomoże Ci zrobić sobie idealny makijaż od początku do końca.

KROK 1: Przygotowanie skóry

Pierwszym krokiem do wykonania idealnego makijażu jest przygotowanie skóry. Oczyszczanie skóry twarzy oraz nawilżenie jej odpowiednim kremem to kluczowe elementy, ponieważ dzięki nim Twoja skóra będzie zdrowa i gotowa na przyjęcie makijażu. Po nałożeniu kremu, poczekaj kilka minut, aby krem dobrze wchłonął się w Twoją skórę.

KROK 2: Nałóż podkład

Po przygotowaniu skóry przyszedł czas na nałożenie podkładu. Najlepszym sposobem na nałożenie podkładu jest użycie pędzla lub gąbki do makijażu. Upewnij się, że dobrze dopasowałeś odcień podkładu do Twojego koloru skóry. Następnie, równomiernie nałóż podkład na swoją twarz, zaczynając od środka i rozprowadzając go na zewnątrz. Upewnij się, że nie pozostawiłeś żadnych plam lub smug na twarzy.

KROK 3: Nałóż korektor

Jeśli Twoja skóra ma ciemne i opuchnięte okolice pod oczami, lub inne niedoskonałości, takie jak zaczerwienienia czy wypryski – to idealnym rozwiązaniem jest nałożenie korektora. Nałóż go pod oczy, na zaczerwienione miejsca, lub wypryski. Upewnij się, że korektor jest lekki i dobrze kryje niedoskonałości.

  Jak zrobić prosty makijaż dzienny? - Poradnik dla początkujących

KROK 4: Nałóż puder

Po nałożeniu podkładu oraz korektora, czas na nałożenie pudru. Nałóż go pędzlem lub gąbką, aby wzmocnić trwałość makijażu oraz nadać jednolity odcień skórze. Upewnij się, że dobrze wtapasz puder w skórę twarzy, aby nie pozostawiać żadnych smug czy plam.

KROK 5: Nałóż cienie do powiek

Wybierz swoją ulubioną paletę cieni do powiek, a następnie nałóż cienie na wewnętrzny i zewnętrzny kącik oka. Następnie nałóż cienie w kształcie „V” wzdłuż linii fałdu na powiece, aby nadać swoim oczom intensywności i głębi. Pamiętaj o blendowaniu cieni na powiece, aby uzyskać naturalny efekt.

KROK 6: Nanieś tusz do rzęs

Stosowanie tuszu do rzęs to sposób na otwarcie spojrzenia i dodaniu do niego seksapilu. Nanieś tusz do rzęs równomiernie na górne i dolne rzęsy, zaczynając od nasady i przesuwając ku końcom. Wybierz tusz w zależności od pożądanego efektu – na przykład dodanie objętości lub wydłużenia.

KROK 7: Nałóż róż

Na końcu, nałóż róż na kości policzkowe, aby nadać swojej twarzy zdrowy i promienny wygląd. Wybierz kolor różu, który pasuje do Twojego odcienia skóry. Użyj miękkiego pędzla, aby równomiernie rozprowadzić róż na twarzy.

Jak usunąć makijaż

Po długim dniu, koniecznie usuń makijaż, aby zapobiec zatykaniu porów skóry i pojawieniu się wyprysków. Oto kilka kroków, które pomogą Ci usunąć makijaż z Twojej twarzy:

KROK 1: Użyj płynu micelarnego

Aby usunąć makijaż z twarzy, użyj płynu micelarnego. Jego główną funkcją jest usuwanie makijażu i zanieczyszczeń z twojej skóry. Nanieś płyn micelarny na płatek kosmetyczny i delikatnie przetrzyj twarz, aż do całkowitego usunięcia makijażu.

KROK 2: Użyj żelu myjącego

Po użyciu płynu micelarnego, użyj żelu myjącego. Nałóż go na swoją twarz i delikatnie masuj, aby oczyścić skórę. Następnie spłucz żel wodą.

  Jak zrobić profesjonalny makijaż na wesele

KROK 3: Nałóż krem nawilżający

Po usunięciu makijażu i umyciu twarzy, przyszedł czas na nałożenie kremu nawilżającego. Krem pomoże utrzymać nawilżenie twojej skóry, która została oczyszczona podczas usuwania makijażu.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jak zrobić sobie makijaż od początku do końca oraz jak go usunąć. Pamiętaj, aby zadbać o swoją skórę, stosując odpowiednie kosmetyki i usuwając makijaż każdej nocy. To kluczowe, aby zachować zdrową i promienną skórę na długi czas.

Możesz również polubić…