Jak zrobić piękny makijaż oczu: Poradnik krok po kroku

Wstęp
Witajcie! Dziś chciałabym podzielić się z Wami kilkoma cennymi wskazówkami na temat tego, jak osiągnąć piękny makijaż oczu. Makijaż oczu może naprawdę podkreślić naszą urodę i dodać naszemu spojrzeniu wyrazistości. Niezależnie od tego, czy jesteście początkującymi w makijażu, czy doświadczonymi wizażystami, mam nadzieję, że ten poradnik będzie dla Was inspiracją i pomoże Wam osiągnąć upragniony efekt. Zapraszam do czytania!
Przygotowanie skóry
Zanim przystąpicie do makijażu oczu, warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu skóry. Odpowiednie oczyszczenie twarzy oraz nawilżenie skóry to podstawa. Dzięki temu nasz makijaż będzie trwały i wyglądał jeszcze lepiej.
Krok 1: Oczyszczanie
Rozpocznijcie od oczyszczenia twarzy z wszelkich zanieczyszczeń i resztek makijażu. Możecie użyć delikatnego oczyszczającego żelu lub mleczka, które najlepiej będzie dopasowane do Waszego rodzaju skóry.
Krok 2: Nawilżanie
Następnie, po oczyszczeniu skóry, pamiętajcie o jej odpowiednim nawilżeniu. Wybierzcie krem nawilżający, który spełni Wasze potrzeby. Nawilżona skóra będzie idealnym podkładem pod makijaż oczu.
Podkład i korektor
Teraz przyszedł czas na nałożenie podkładu i korektora. Te produkty będą ukrywać ewentualne niedoskonałości skóry oraz zapewnią równomierne tło dla naszego makijażu oczu.
Krok 3: Podkład
Wybierzcie podkład o odpowiednim kolorze i konsystencji, który będzie najbardziej dopasowany do Waszej skóry. Nałóżcie go równomiernie na całą twarz, unikając oczu.
Krok 4: Korektor
Jeśli macie jakieś widoczne przebarwienia, cienie pod oczami czy inne niedoskonałości, użyjcie korektora. Nałóżcie go delikatnie na te miejsca i rozetrzyjcie go delikatnie opuszkami palców, aby uzyskać naturalny efekt.
Cienie do powiek
Nadszedł czas na nasze oczka! Wybierzcie ulubione cienie do powiek i rozpocznijcie zabawę kolorami.

Krok 5: Baza cieni
Aby cienie lepiej się utrzymały i miały intensywniejszy kolor, warto użyć bazy cieni. Nałóżcie ją na całą powiekę, a następnie delikatnie rozetrzyjcie.
Krok 6: Nałóż cień bazowy
Wybierzcie delikatny cień o naturalnym kolorze, który będzie pełnił rolę tła dla dalszych kroków. Nałóżcie go na całą ruchomą powiekę, rozpoczynając od wewnętrznego kącika oka.
Krok 7: Dodaj głębię
Teraz czas na dodanie głębi. Wybierzcie ciemniejszy cień i nałóżcie go delikatnie w zewnętrznym kąciku oka oraz wzdłuż linii rzęs. Pamiętajcie o delikatnym roztarciu cienia, aby uzyskać płynne przejścia kolorów.
Krok 8: Akcentuj spojrzenie
Na koniec dodajcie trochę błysku i akcentować spojrzenie. Wybierzcie jakiś cień o intensywnym kolorze lub z drobinkami brokatu. Nałóżcie go delikatnie na środkową część powieki, nadajac przepiękny blask naszemu makijażowi.
Eyeliner i tusz do rzęs
Teraz przyszedł czas na rysowanie linii i podkreślenie naszych rzęs.
Krok 9: Eyeliner
Wybierzcie eyeliner, który najbardziej Wam odpowiada – w płynie, żelu lub ołówku. Delikatnie narysujcie linię tuż przy linii rzęs, zaczynając od wewnętrznego kącika oka i stopniowo zwiększając grubość linii na zewnętrznym kąciku.
Krok 10: Podkreślenie dolnej linii rzęs
Jeśli chcecie, możecie również delikatnie podkreślić dolną linię rzęs. Użyjcie do tego cienia w kolorze, który jest kompatybilny z resztą makijażu. Nałóżcie go delikatnie na dolną linię rzęs lub na wodną linię oka ołówkiem.
Krok 11: Tusz do rzęs
Ostatnim krokiem jest nałożenie tuszu do rzęs. Wybierzcie taki, który dodaje objętości i podkręca nasze rzęsy. Nałóżcie tusz delikatnie, wykonując ruchy z pękatka u nasady do końcówek rzęs.
Podsumowanie
Gratulacje! Teraz wiecie, jak zrobić piękny makijaż oczu! Pamiętajcie, że każdy może eksperymentować i dostosowywać te kroki do swojej indywidualnej preferencji. Ważne jest, aby czuć się komfortowo i pewnie we własnym makijażu. Podkreślenie oczu może naprawdę zdziałać cuda i dodać Wam pewności siebie. Zabawcie się kolorami, testujcie różne produkty i odkrywajcie swoje ulubione techniki. Niech Wasze oczy zawsze lśnią!

  Jak zrobić prawidłowy makijaż – Poradnik dla początkujących

Możesz również polubić…