Jak prawidłowo wybrać szafę dla dzieci?  Poopowiadamy o czym warto wiedzieć przed zakupem

Wybór odpowiedniej szafy dziecięcej to nieodzowny element wyposażenia pokoju każdego starszaka. Jaki rodzaj materiału uatrakcyjni wystrój? Czy zdecydować się na drzwi na zawiasach czy na drzwiach przesuwnych? Czy musi pasować do reszty mebli? Pytania te z pewnością zadaje sobie każdy rodzic, który stoi przed wyborem mebli do pokoju swojego dziecka.

Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, jak wybrać najlepszą szafę dla dziecka. Dzięki nim podjęcie decyzji stanie się łatwiejsze.

 

Wskazówki, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem szafy dla dziecka

  1. rozmiar dziecka – szafa powinna być dostosowana do dziecka tak aby mogło one samo swobodnie z niej korzystać
  2. wysokość wieszaków na ubrania – ważne, aby była dopasowana do dziecka, które nie będzie musiało wspinać się, aby zdjąć ubranko z wieszaka
  3. wyciąganie szuflad lub otwieranie szafek – choć nie zastanawiamy się nad tym, dziecko powinno bez problemu otwierać szafę a także dostępne w niej szuflady.
  4. dostępne miejsce w pokoju – warto jeszcze przed samym szukaniem mebli zorientować się, ile miejsca w pokoju dziecka możemy na szafę przeznaczyć.

 

Jak zapewnić bezpieczeństwo podczas użytkowania drewnianej szafy dla dzieci

Mebel służy przede wszystkim do przechowywania ubrań, ale może również zawierać miejsce na pościel oraz miejsce na gry i zabawki. Możesz zorganizować przestrzeń według upodobania dziecka, jeśli oczywiście pozwolisz mu na odpowiedzialne podejmowanie decyzji. Pamiętaj, aby zmniejszyć ryzyko wypadków, zawsze zapewnij łatwy dostęp do przedmiotów codziennego użytku!

Unikaj używania zamków na klucz w drzwiach zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Klucze mogą spowodować obrażenia podczas gry lub zostać zgubione. Jeśli kilkoro dzieci dzieli ten sam pokój, wybrana przez Ciebie szafa dziecięca musi pomieścić taką samą ilość ubrań dla każdego dziecka. Najbezpieczniejszym materiałem na mebel do pokoju dziecięcego jest drewno. Oprócz trwałości zapewnia również funkcjonalność i stabilność chociażby szafa dla dziecka na długie lata. Do

  Dobre preparaty na alergię

Asortyment mebli dziecięcych obejmuje na ogół niemal każdy styl, jaki można sobie wyobrazić, od romantycznych po minimalistyczne, a nawet o tematyce marynarskiej. Decydując się na zakup drewnianej szafy dla dziecka pamiętaj o kluczowych zasadach. Zapewnią one pełne zadowolenie z zakupu zarówno dla rodziców jak i małego właściciela pokoju.

 

Możesz również polubić…