Najważniejszy jest filtr

Każdemu, kto lubi napić się dobrej kawy, trudno wyobrazić sobie jak długą drogę modernizacji i modyfikacji przebył ekspres od początków swojego istnienia, które sięgają aż przełomu wieków XVII i XVIII. To wówczas, na zachodzie Europy rozkoszowano się wywarem kawowym upuszczanym przez kranik z naczynia zaopatrzonego w filtr z flanelowego materiału. Przełomowym momentem, w zaparzaniu kawy, był mechanizm z sitkiem służącym do jej ubijania, które opatentował niejaki Benjamin Thompson, a które to urządzenie, stało się inspiracją dla kolejnych pokoleń. Początkowe ekspresy, to dość obszerne gabarytowo mechanizmy, w których podczas modyfikacji, bardziej skupiano się na postępie technicznym, niż na walorach smakowych pozyskanego naparu.

Chciano bowiem zoptymalizować czas wytwarzania kawy, do jak najkrótszego na nią oczekiwania. Przełom nastąpił dopiero po II wojnie światowej, kiedy to Achille Gaggia, skupił się na wykorzystaniu siły ciśnienia wody, a nie tylko na wodnej parze. Takie rozwiązanie pozwoliło na funkcjonalne i szybkie przygotowanie, wybornego naparu kawowego. Minęło więc sporo dekad, zanim technologia i jakość sporządzanej kawy zaczęły iść w parze.

Ten krótki zarys historyczny, uświadamia nie tylko chęć picia dobrej kawy, która istniała od wieków, ale także sprawność urządzenia w jakim ją przygotowujemy. Walory smakowe naparu, to niewątpliwie jakość użytych ziaren czy gotowej zmielonej kawy. To również nie zależy tylko od technologicznego zaawansowania naszego ekspresu, ale w dużej mierze wpływ na dobry smak ma jakość wody. Dlatego w całym mechanizmie warto postarać się o profesjonalny aparat czyszczący. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest filtr saeco aquaclean. To certyfikowany produkt, który zapewni oczyszczenie wody z nieprzyjemnego zapachu, zawartych w niej metali ciężkich czy chloru.

To pozwoli uzyskać w pełni aromatyczną kawę. Aquaclean ca6903 daje gwarancje ochrony ekspresu, przed tworzeniem się kamienia, a co za tym idzie zwiększa żywotność urządzenia. Jest jednocześnie komponentem zapewniającym zdrowie tobie i twoim bliskim. Troska o funkcjonalność ekspresu jest znacznie łatwiejsza, kiedy masz do dyspozycji filtr aquaclean, który potrafi funkcjonować aż do przepływu 5000 filiżanek wody.

Filtry do ekspresu saeco, to sprawdzona jakość, której zaufało tysiące zadowolonych klientów. Dlatego nie zwlekaj, tylko wejdź na: https://strefafiltrow.pl/saeco-aquaclean-ca6903-10.html i twórz historię parzenia kawy na najwyższym poziomie, bez obawy, że coś zniweczy jej pierwotny smak i aromat. 

Możesz również polubić…